Wij zijn het Wasven. Groen in alles wat we doen.

Volg je ons al op Social Media?

Wasven.nl - Groendomein in EindhovenWasven.nl - Groendomein in Eindhoven
  • Home
  • Gasterij
    • Goed toeven
      • Op de kaart
      • Samen genieten
      • Zelf ontdekken
    • Bij gelegenheid
      • Iets te vieren?
      • Groen trouwen
      • Gedenkwaardig
    • Zakelijk gezien
      • Vergaderen
      • Net werken
      • Goed bezig
  • Winkel
    • Op eigen erf
      • Brood
      • Banket
      • Koffie
    • Van eigen erf
      • Groente & kruiden
      • Honing
      • Lekker lokaal
    • Bedrijvigheid
      • Op de zaak
      • Voor de zaak
      • Naar de zaak
  • Zorg
    • Basisdagbesteding
      • Wat doen we
      • Voor wie
      • Hoe we doen
    • Dagbesteding
      • Wat doen we
      • Voor wie
      • Hoe we doen
    • Leerwerkplekken
      • Wat doen we
      • Voor wie
      • Hoe we doen
  • Groen
    • Landschap
      • Ecotopen
      • Ecologisch beheer
      • Stadsboswachter
    • Landbouw
      • Tuinderij
      • Imkerij
      • Stad en Streek
    • Erfgoed
      • Buitenlui
      • Boeren
      • Burgers
  • Community
    • Ervaren
      • Educatie
      • Recreatie
      • Communicatie
    • Ontwikkelen
      • Teamwerk
      • Vrijwilligerswerk
      • Stage
    • Ondernemen
      • Burgerinitiatief
      • Besturen
      • Verantwoording
  • Agenda
  • Contact

Vacature: clientbeleider zorgWasweetje: de BuizerdVette Vogel ZondagmiddagAllerleukste bijbaantjeVogels en klein wild in je tuin

Even voorstellen: Maria van Orden

betty
mrt 4, 2020 Community, Ontdekken 0 opmerkingen

Ik ben Maria van Orden. Ik ben lid van de Educatiegroep van het Wasven. Ik ken het Wasvengebied goed, voor mijn pensioen heb ik namelijk voor de klas gestaan bij de buren, het Lorentz-Casimir Lyceum. Ik was aardrijkskundelerares en daarvoor ben ik kleuterleidster geweest, dus de stap naar de Educatiegroep was wel logisch.

Rijkdom van de natuur

Sinds het Milieu Educatie Centrum (MEC) in Eindhoven zijn deuren sloot, hebben wij mede de taak gekregen om kinderen de rijkdom van de natuur te laten ervaren en daarmee ook hun kennis en begrip van de natuur in het algemeen uit te breiden. De educatiegroep heeft een breed assortiment aan natuur- en duurzaamheidseducatie voor de jeugd ontwikkeld.

Voor kinderen van de basisschool zijn er bijvoorbeeld leskisten beschikbaar met verschillende thema’s, zoals vlinders, bijen, vogels, veldbloemen, griezelbeestjes, bomen, waterdiertjes, paddenstoelen en diersporen. De kinderen voeren opdrachtjes uit op school, maar er zijn ook opdrachten die ze hier op het Wasven kunnen doen. Ook uit de omgeving van Eindhoven komen scholen hiervoor naar het Wasven.

1e jaars Pabo-studenten komen bij het Wasven om te leren hoe je met kinderen kunt werken in de natuur.

Bewondering en verwondering

Regelmatig organiseren we voor kinderen van 6 tot 10 jaar een bakmiddag. Onder leiding van een echte bakker kunnen de kinderen zelf iets lekkers bakken en aan het einde van de middag mag iedereen zijn zelfgemaakte baksels mee naar huis nemen.

In samenwerking met de Gemeente Eindhoven zijn we ambassadeur geworden van de Operatie Steenbreek. Dit is een landelijk initiatief om de stad te vergroenen, dit door alle (basisschool)kinderen een stoeptegel uit de tuin te laten ruilen tegen een plantje. We nodigen de kinderen uit om voor- en na-selfies te maken, die we dan op de website publiceren.

Het leukste van mijn werk als vrijwilliger bij de educatiegroep is natuurlijk het werken met kinderen. Het is prachtig om hun bewondering en verwondering te zien. Ook hun blijheid en trots als zij iets gemaakt hebben, is mooi om mee te maken.

Wij werken met een enthousiaste groep vrijwilligers, maar kunnen altijd extra handen gebruiken. Mocht je daar interesse in hebben dan kun je contact met mij opnemen via vrijwilligers@wasven.nl.

Scholen vinden meer informatie op onze pagina over educatie.

betty

Even voorstellen: Maaike KruijtVorig bericht
Geef de Tongelrese vlag cadeauVolgend bericht

Laat een reactie achter Antwoord annuleren

<

Blijf op de hoogte van de laatste nieuwtjes

Wasven
Celebeslaan 30
5641 AG Eindhoven

Klik hier voor de routebeschrijving

Privacy | ANBI

Openingstijden

Winkel
Dinsdag t/m zaterdag van 10 tot 16 uur.

Gasterij
Dinsdag t/m zondag van 10 tot 17 uur.

Zie agenda voor afwijkende openingstijden tijdens evenementen.

Voor groepen/arrangementen aangepaste tijden mogelijk in overleg.

Contact

Gasterij
040 – 787 07 07 / gasterij@wasven.nl

Winkel
040 – 787 07 08 / winkel@wasven.nl

Zorg
040 – 787 07 09 / zorg@wasven.nl

Groen
040 – 787 07 06 / groen@wasven.nl

©2020 - Realisatie door Freshmonks.nl